קומיקס הוא אחד מאותם תחומי תרבות פופולאריים, אשר במשך שנים על גבי שנים הולכים ומתפתחים ברחבי העול. כך, מאז היווצרותו של הקומיקס אי שם במאה התשע עשרה במספר מדינות שונות במקביל ועד היום, ניתן לראות גידול משמעותי במספר אומני הקומיקס הפועלים בעולם, מספר המדינות השונות המתהדרות בקומיקס מקומי מקורי משלהן וכד'. בין כל המדינות הללו ניתן למנות כמובן גם את ישראל, ואת הקומיקס הישראלי המקורי שנוצר כאן במהלך עשרות השנים האחרונות.

זבנג, דודו גבע קומיקס חרדי ועוד


בין מותגי הקומיקס הישראלי ניתן למנות שמות רבים, אשר עבור חלקכם רובם יהיו מוכרים יותר, בעוד עבור אנשים אחרים רובם לא יהיו מוכרים כלל. למשל – "זבנג" הוא שמו של קומיקס ישראלי מפורסם ופופולארי מאוד מפרי יצירתו של אמן הקומיקס – אורי פינק, אשר במשך שנים רבות מפרסם את עלילות דמויות זבנג במגזינים שונים לילדים ולנוער כמו "מעריב לנוער" או "ראש אחד". זבנג נהיה כבר לפני שנים לשם דבר בזירת הקומיקס הישראלי, מה שהביא ליצירת תעשייה שלמה של מוצרים נלווים – מיומנים לבית הספר ועד ספרי קומיקס למכירה.
אומן קומיקס ישראלי מוכר נוסף הוא כמובן דודו גבע, אשר הברווז המפורסם שלו הוצב אפילו על גג עריית תל אביב לאחר מותו...
באופן דומה ניתן למנות עוד אומני קומיקס ישראלים נוספים, אשר יצירות הקומיקס שלהם השפיעו רבות ועמוקות על ילדים, נערים ומבוגרים ישראליים לאורך השנים.

אך אלו הם השמות המוכרים יותר בתחום הקומיקס הישראלי. מה שהרבה אנשים לא יודעים זה שבישראל קיים עולם שלם של קומיקס אשר קיים במובנים רבים מתחת לפני השטח. חוברות קומיקס מחתרתיות אשר מציגות ציורי אלימות וסקס, כמו גם מחאות פוליטיות ועוד, דוגמת הקומיקס "סטיות של פינגווינים", אשר נחשב לאחד ממגזיני הקומיקס המחתרתי המוצלחים שהיו בישראל.
בנוסף, קיימים מגזרים ומקומות שונים בארץ בהם קיימים ספרי וחוברות קומיקס הייחודיים למגזר. למשל – במגזר החרדי ניתן למצוא חוברות קומיקס רבות אשר מתארות באופן הגראפי והוויזואלי המאפיין את תחום הקומיקס סיפורים שונים מההלכה והתורה. בנוסף, ניתן כמובן גם למצוא חוברות קומיקס מהפכניות ומחתרתיות במגזרים כמו המגזר החרדי, המגזר הערבי ועוד.

ישראל אמנם לא נחשבת בעולם כמעצמת קומיקס כמו יפן או ארצות הברית, אך בהחלט ניתן לומר כי אנחנו על המפה בכל הקשור לתחום זה. כך, מדי פעם נערכים בישראל גם כנסי קומיקס, סדנאות קומיקס רבות מועברות במקומות שונים בארץ, ובאופן כללי ניתן לומר כי התחום חי ובועט, לשמחתם כמובן של המוני המעריצים וחובבי הקומיקס המושבעים הישראלים.

קומיקס הוא אמצעי ביטוי אומנותי לכל דבר ועניין, ולכן משמש כפלטפורמה מצוינת להבעת רעיונות שונים, הבעת דעות כאלו ואחרות, הבעת מחאה פוליטית או חברתית או סתם ליצירת פנטזיות משעשעות ומעניינות. בכל מקרה, יש להיות גאים בקומיקס הישראלי, ולקוות לראות אותו ממשיך להתפתח ולצמוח עם חלוף השנים.
חיפוש
מה חדש בסנטר?
» חנויות בסנטר
» בגדי מעצבים
» יריד האוכל
» מרכז חיים בריאים
» מאמרים
» גלריה
» הסלון
» מידע שימושי
» חדשות
» חדש! אפליקציית הניווט EASYDIZI
» שוקיסטה
fox home elite Xray ALDO קפה גרג Imaginarium idigital top shop צומת ספרים מנגו laka זארה סטימצקי מיכל נגרין sunrider israel