תאריך ושעה
02/09/2018 - 07/09/2018
10:00 - 16:00

עמותת ECOWEEK ושותפיה מזמינים לאירוע בינלאומי של סדנאות לעיצוב מקיים והתערבויות במרחב הציבורי, שיתקיימו ברחבי בתל אביב, חולון והרצליה בין ה-2 ל-7 בספטמבר, 2018.

אתר האירוע ותכנית השבוע: http://ecoweek.co.il 

באירועים משתתפים סטודנטים לעיצוב מהקורס ׳עיצוב מקיים במרחב העירוני׳ של המכון הטכנולוגי חולון בהנחית האדר' ברכה קונדה וסטודנטים לאדריכלות מאוניברסיטת University of Applied Sciences and Arts בהילדסהים בגרמניה, נציגי גופים ורשויות ופעילי חברה וסביבה. אירוע הפתיחה של אקוויק פתוח לציבור.

סדנאות אקוויק מציעות חוויה נדירה של עיצוב משותף ומעשי בפרויקטים ׳אמיתיים׳ בתוך שיתופי פעולה עם גופים יוזמים ורשויות. כל זאת ועוד על מנת לייצר רעיונות חדשים וקונקרטיים בעלי פוטנציאל להמשך פיתוח ויישום. 

השבוע מתמקד בעיצוב רב-תחומי, בתכנון אדריכלי, ובהתערבויות בשטח ופלייסמייקינג לטובת הפצת תודעת הקיימות וקידום פיתוח סביבה אקולוגי לקהילות ותושבים באתרים נתונים בעיר.

התכנית השנה כוללת שישה ימים חווייתיים של הרצאות, הקרנות, סיורים וסדנאות co-design בהנחיית יוצרים ומומחים מהארץ ומחו"ל. אירועי הסדנאות מתקיימים בשיתוף פעולה עם המכון הטכנולוגי חולון, עם מכון גתה, עם חברת הניהול של דיזנגוף סנטר, עם עיריית הרצליה, עם שגרירויות אוסטריה ונורבגיה, עם התאחדות האדריכלים ובוני ערים בישראל, עם המועצה הישראלית לבניה ירוקה והחברה להגנת הטבע.

ECOWEEK הינה עמותה ללא מטרות רווח שנועדה להעלות את המודעות לסביבה ולקדם קיימות חברתית וסביבתית בהקשרי עיצוב למקום ולמקומיות.

השבוע מתמקד בעיצוב רב-תחומי, בתכנון אדריכלי, ובהתערבויות בשטח ופלייסמייקינג לטובת הפצת תודעת הקיימות וקידום פיתוח סביבה אקולוגי לקהילות ותושבים באתרים נתונים בעיר. 

פירוט הסדנה בדיזנגוף סנטר:

3Wהתערבות במרחבי הדיזינגוף סנטר, תל אביב

הסדנה עוסקת בעיצוב להעמקת והרחבת תודעת הקיימות בהקשרי הפעילות המתקיימת בשנים האחרונות וצוברת תנופה בסנטר. מובילי הדיזנגוף סנטר מניעים את קידומו כמרכז מסחרי ושירותי ייחודי ומוביל בהקשרי עירוניות מקיימת ואקולוגית. לטובת כך מפותחים במקום שלל ערוצי פעילות, הכוללים: חקלאות עירונית וגינה על הגג, שימור טבע עירוני, העסקה ישירה, מיחזור וכלכלה מעגלית, הכלת מיגון קהילות ועוד. זו הסדנה השלישית בסדרת סדנאות ש-ECOWEEK קיימת בסנטר ובמסגרת השת״פ עם הקורס ״עיצוב מקיים במרחב העירוני״ של הפקולטה לעיצוב HIT. הסדנה השנה עוסקת בפיתוח משחקים ועיצוב מרחבי משחק שישולבו בגינה המוקמת בגג של דיזנגוף סנטר. 

מנחי הסדנה: ד"ר רות מטאוס בר (אוסטריה) והמעצבת צמרת הראל כנות (ישראל).

ליווי וייעוץ אקדמי ומקצועי: אדר' ד״ר איליאס מסינס ואדר׳ ברכה קונדה. 

למידע על תכנית השבוע ולהרשמה: http://ecoweek.co.il

ליצירת קשר עם צוות אקוויק: ecoweek@ecoweek.org.il