תאריך ושעה
15/11/2018 - 04/12/2018
10:11 - 22:00

מסע צבעוני חוצה יבשות המטייל בין המולדת לנכר המאפשר הצצה לנבכי נפשו ולתהליכים פנימיים של אמן צעיר ומקורי

פתיחה: יום ה' 15.11.18, נעילה: יום ו' 14.12.18

מתחם הגלריה בקומה 1- 

הכניסה חופשית

במתחם הגלריה בדיזנגוף סנטר תוצג תערוכת האמנות "כשהאור פוגש את החושך" (When Light Meets Darkness) של האמן זוהר סקטר. התערוכה כוללת 35 עבודות ייחודיות בגדלים שונים הנעים בין 10×10 ס"מ ועד מטר על מטר, שצוירו באקריליק, בטושים ובמכחול, כשארבע מהן נוצרו בטכניקת "קשקושים מסודרים".

התערוכה מורכבת מציורים מופשטים שהאמן צייר החל משנת 2010, עת התגורר בקנדה, ועד השנה (2018) בעמק חפר. סקטר רואה בעבודותיו כלי ליצירת תנועה פנימית של התרחבות וחיבור לסביבה. דרך התבוננות פנימית במחשבות ובתחושות, שלדעתו, צריכים לקבל ביטוי ויזואלי, הוא נותן משמעות הולמת לצבעים ולצורות שהוא יוצר בצורה אינטואיטיבית. הציורים משקפים צדדים שונים באישיות האמן ובעזרתם הוא בוחר להתקדם ולהתפתח הן כאיש מקצוע והן כבן אדם.

זוהר סקטר: "ציור בשבילי הוא דרך להיפגש עם עצמי. לכל צבע וצורה אני נותן משמעות וכך גם הציורים המופשטים מספרים סיפור על רגשות ותהליכים פנימיים המתרחשים בתוכי. תוך כדי הציור אני מתבונן פנימה לתוך עצמי, להרגיש מה מתרחש. אני מנסה לחבר את התנועה הפנימית למכחול כדי להתרחב, להתעורר ולשחרר אנרגיה. כשאני מרגיש שהאנרגיה הפנימית שלי משתקפת בציור אני יודע שייווצר חיבור לצופה. חלון לנפש שלי נפתח והציור הוא גשר ביני למתבונן. כשאני נותן הסבר על הציור אני יכול להרגיש חשוף ואפילו עירום".

זוהר סקטר (יליד 1983) הוא אמן ישראלי, תושב חוזר מקנדה, גר כיום בעמק חפר, המיישם  סגנון ייחודי שמשלב אלמנטים מופשטים עם טכניים ריאליסטיים, דרכם מתבטא עולם הפנימי והפנטזיה. סקטר הוא אמן אוטודידקט שאת רוב החינוך המקצועי שלו קיבל בזכות סקרנות, ביטחון ומשמעת. את הזיקה לעולם האמנות ירש מאביו, מונדו סקטר ז"ל (אמן רב-תחומי שפיסל בברזל) ומרעייתו, ארי טומיטה (יפנית שעברה לקנדה ומתמחה בקליגרפיה מסורתית אותנטית). דרכם הוא פגש אמנים שונים ברחבי העולם ובזכותם פיתח הערכה ותשוקה למקצוע. כמו כן, הוא למד מהם את הגישה המדיטטיבית Zen, המובילה אותו ליצירה ספונטנית בציוריו. במשך השנים סקטר למד בסדנאות ובחוגים לציור והסתובב רבות במעגלים ובמרחבים יצירתיים. סקטר הציג את עבודותיו בתערוכת יחיד בגלריה בטופינו, קנדה ב-2012. הוא העלה תערוכה משותפת בוויקטוריה שבקנדה ב-2016 במסגרת של Ministry Of Casual Living. השנה הוא הציג תערוכות יחיד באליכין, עמק חפר ובפתח תקווה. כעת הוא מציג בגלריה  Art&Aboutשבעמק חפר ובגלריה במשרד עורכי דין במגדל המוזיאון בתל אביב. האמן מלמד כיום ציור אינטואיטיבי, מעביר סדנאות להתפתחות אישית ומטפל בגוף ונפש.