תאריך ושעה
13/12/2018 - 31/12/2018
10:00 - 22:00

"STATE OF THE ART"

אמנים החיים עם נגיף ה-HIV חושפים את חייהם באמצעות פסלים וציורים במטרה להגביר את פתיחות הציבור ולהעלות את המודעות למחלה

פתיחה: יום ה' 13.12.18, נעילה: יום ב' 31.12.18

מתחם הגלריה בקומה 1- 

הכניסה חופשית

במתחם הגלריה בדיזנגוף סנטר תוצג תערוכת האמנות "STATE OF THE ART", ביוזמת הוועד למלחמה באיידס. התערוכה החדשנית תציג לראשונה עבודות אמנות של 8 יוצרים החיים עם נגיף ה-HIV, כשירות לציבור בחסות חברת GSK.

התערוכה משתמשת באמנות ככלי להעלות את המודעות לאיידס, לייצר שיח חופשי ולהגביר את פתיחות הציבור אל מול אנשים החיים עם הנגיף. יוצרי התערוכה התנסו ביצירה באמצעות ציור אינטואיטיבי בהנחייתה של אסתר פומרניץ ויחד יציגו 30 עבודות ייחודיות ביניהן פסלים, ציורים ועוד. חברי הקבוצה נחשפו לטכניקות מגוונות ומורכבות בעולם הציור האינטואיטיבי ומתוך התנסות, למידה וחקירה של עולם עשיר בכלים אמנותיים, יצרו את יצירותיהם.

עבודות האמנות הינן תוצר של חשיפה אישית ועבודה אינטנסיבית, תוכנן לקוח מעולמות האמנים והן מבטאות את תחושותיהם ורגשותיהם השונים סביב נשאות הנגיף, כך שהן מציגות תמות כמו פחדים וחששות, סטיגמות, סטיגמות מופנמות, התמודדויות, פנטזיות, חלומות, קשיים לצד רגעי נחת, אושר וסיפוק. היצירות המוצגות.

לדברי דניאל מריומה, רכז רווחה קהילתית של הוועד למלחמה באיידס: "אנו מאמינים שבאמצעות האמנות נצליח להסביר ולהמחיש לציבור הרחב את העובדה שכיום אנשים החיים עם HIV חיים עם מחלה כרונית, איתה ניתן לנהל אורח חיים בריא ונורמטיבי לחלוטין. כ-40 מיליון בני אדם ברחבי העולם חיים עם HIV ורבים מהם אפילו לא מודעים לכך. על פי הערכות משרד הבריאות, בישראל ישנם כ-10,000 אנשים החיים עם איידס, היעדר שיח פתוח בנושא והסטיגמות הנלוות מהווים מכשול בולט לבלימת התפשטות הנגיף. אנו מקווים שהתערוכה תסייע בהעלאת המודעות לחשיבות הבדיקות התקופתיות ולשבירת הסטיגמה על אלה החיים עם HIV".